Filtr kanałowy jest częścią systemu antysmogowego ALPHAclear. Zatrzymuje on na swojej powierzchni 99% wirusów, bakterii, pyłków, cząsteczek pleśni, grzybów oraz cząstek smogowych PM1, PM 2,5 i PM10 oczyszczając powietrze nawiewane do pomieszczeń w systemach wentylacji mechanicznej. Dodatkowo filtr jonizuje strumień przepływającego powietrza.
Aby zwiększyć skuteczność filtra w eliminacji szkodliwych gazów zawartych w powietrzu, tj: lotnych związków organicznych VOC, ozonu, NOx i SO2 oraz zredukować cząsteczki zapachowe w strumieniu powietrza nawiewanego, filtr Pure można wyposażyć dodatkowo we wkład z granulatem węgla aktywnego. Jest on montowany w komorze elektrofiltra Pure, bezpośrednio za filtrem elektrostatycznym.
Dla prawidłowego funkcjonowania ważne jest, aby filtr węglowy był regularnie wymieniany.
Producent nie określa dokładnie częstotliwości wymiany wkładu węglowego. Filtr jest aktywny tak długo, jak długo zawarty w nim węgiel aktywny może pochłaniać gazy i zapachy. Najlepszym sprawdzianem jest więc rzeczywista skuteczność filtrowania nieprzyjemnych zapachów: gdy się zmniejsza, powinien to być wskaźnik do wymiany wkładu.
Budowa wkładu
Wkład węglowy składa się z dwóch warstw tkaniny filtracyjnej, pomiędzy którymi znajdują się aktywne cząsteczki granulatu węgla aktywnego, które są dodatkowo impregnowane. Dzięki temu pochłaniane są także z powietrza substancje lotne o kwaśnym pH, tzw. kwaśne gazy NOx i SOx. Do kategorii tych gazów należy: tlenek azotu, dwutlenek azotu, siarkowodór, tlenek siarki, kwas chlorowodorowy i gazy chlorowane.
Uwaga! Większość dostępnych na rynku filtrów węglowych produkowanych jest techniką namaczania lub malowania natryskowego węglem aktywnym tkaniny filtracyjnej, co działa o wiele mniej skutecznie.
Do wymiany filtra nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia.
Produkt nowy i oryginalny.
JoomShopping Download & Support